Kategória vek do 10 rokov

1. miesto

Michaela Pupalová

Websterovci, 

Katarína Kerekesová, Vanda Rozenbergová 

2. miesto

Martin  Blaškovitš

Tajomstvo srdca, Šárka Váchová 

2. miesto

Anna Csontosová

Harry Potter, J. K. Rowlingová 

3. miesto

Simona Alexandra Rychnavská

Julinka malá zverolekárka, Rebecca Johnson 

3. miesto

Kvetoslava Švecová

Rozprávka na dobrú noc o malej neposednej hviezdičke

Elena Hipmanová 

 

Kategória vek od 11 do 15 rokov 

1. miesto

Ema Dancaková

Noe na úteku, John Boyne 

2. miesto

Amália Pechová

Babka Gaunerka, David Williams 

2. miesto

Lenka Valová

Kiera Cassová 

 

Kategória vek nad 15 rokov a dospelí 

1. miesto

Katarína Bencová

Rady našej babičky

Dr. Irmela Arnspergerová, Dr. Stefanie Burghardt-Sischková a kol. 

2. miesto

Ľuboslava Chodáková

Óda na radosť a iné básne, Milan Rúfus 

2. miesto

Lýdia Sirotová

Šípková Ruženka, bratia Grimmovci 

3. miesto

Viera Blaškovitšová

Správa vo fľaši, Nicholas Sparks 

3. miesto

Adriana Grancová

Vôňa levandule, Paolo Brosio

 

Kategória rodina 

1. miesto

Matúško a Mirko Lamžovci

Muflón Ancijáš a jeho spanilá jazda, Branislav Jóbus 

2. miesto

Helena Kotrbancová

Vlk z Wall Street, Jordan Belfort 

2. miesto

Michaela Repovská

Nototo a strašidelná škola Elvíry Múdrej, Gabriela Futová 

3. miesto

Tatiana Turčeková

Chorý medvedík, Ľudmila Podjavorinská 

3. miesto

Magda Baráthová

Danka a Janka, Mária Ďuríčková

Ocenenie v súťaži Stvárni knihu 2019:

 

Kategória škola 

1. miesto

Cirkevná základná škola sv. Cyrila a Metoda v Seredi 

Laura Krecinová

Kniha džunglí, Rudyard Kipling 

2. miesto

Základná škola, Bernolákova 16, Košice

Samuel  Pavlovský, Timotej Bokor

Traja pátrači, Záhada hmlistej hory, André Marx 

2. miesto

Základná škola, Bernolákova 16, Košice

Michaela Gallerová, Natália Sakmáryová,

Romana Holubová

Fantastické zvery a ich výskyt

Snár, J. K. Rowlingová 

3. miesto

Základná škola, Bernolákova 16, Košice

Dracula, Bram Stoker 

3. miesto

Základná škola s materskou školou Breza

Timea Podstrelená

Snehuliaci,  Vlado Bednár – Tomáš Janovic 

 

Čestné uznanie v súťaži Stvárni knihu 2019:

Spojená škola - Špeciálna základná škola pre žiakov s telesným postihnutím

Tri prasiatka, Ľudová rozprávka 

 

Čestné uznanie v súťaži Stvárni knihu 2019:

Občianske združenie Trikvetra

Brumko a včielky, Simona Šimková

 

Špeciálna cena v súťaži Stvárni knihu 2019:

Liana Porubanová

Zo života koníkov,  kolektív autorov