Tretí ročník výtvarnej súťaže "Stvárni knihu" organizovaný kreatívnym klubom Luna a podporovaný vydavateľstvom Ikar a časopisom Slovenka priniesol množstvo nápadov vo všetkých možných výtvarných technikách. Od kresby, maľby, koláže až ku keramike a použitia rôznych recyklovaných materiálov. Všetky kategórie mali slušné zastúpenie. Kniha ako inšpirácia a nenahraditeľné médium je stále obľúbená pre svoj edukačno-zábavný rozmer plný emócií a človečiny. Výtvarné stvárnenia kníh ako napríklad: Robinson Crusoe, Malý princ, Alica v krajne zázrakov a ďalšie od zvučných i menej známych autorov bolo vyslovene čarovné. Krásne boli práce ako mladých tak i vekovo zrelších ako v klasických technikách, tak i v počítačovej grafike. Výtvarná porota mala čo robiť, aby udelila ceny a odmeny. Je však jasné že víťazom je láska ku knihe a ľudská kreativita.

Martin Kellenberger, akad. maliar,

predseda výtvarnej poroty 

 

Ďakujeme všetkým, ktorí ste sa poslali svoje práce do 3. ročníka celoslovenskej súťaže Stvárni knihu. Teší nás, že spojenie obľúbenej knihy s výtvarným vyjadrením a handmade stvárnením oslovilo všetky generácie od detičiek, až po seniorov, školy na celom Slovensku, jednotlivcov, rodiny, aj rôzne združenia. Z Vašich dielok dýcha láska z tvorby, veľa kreativity a fantázie.

5.6. 2018 zasadala porota súťaže Stvárni knihu a verte, že mala veľmi ťažkú úlohu. Vybrať víťazov z množstva kvalitných prác nebolo ľahké. Finálové práce budú vystavené v Zichyho paláci na Ventúrskej ulici č.9. v Bratislave 14.-15.6. Otvorenie výstavy bude 14.6. od 16.30. Pozvánky na slávnostné vyhlásenie víťazov dostanú všetci finalisti. 

S prácami účastníkov súťaže sa budete môcť po 14.6. oboznámiť aj na webe Stvárni knihu a stránkach Kreatívneho klubu Luna.

PhDr. Lívia Matulová Osvaldová, CSc.

riaditeľka Kreatívneho klubu Luna, organizátorka súťaže

 

Porota súťaže Stvárni knihu 2018


Predseda poroty :

Martin Kellenberger, akademický maliar, ilustrátor.

Členovia poroty :

Jaroslav Jelenek, výtvarník

Daniela Vidová, šéfredaktorka mesačníka Praktická Slovenka

Lucia Hlubeňová, šéfredaktorka,vydavateľstvo IKAR

Michal Synak, marketingový riaditeľ, vydavateľstvo IKAR

Judita Kopáčiková, riaditeľka  Staromestskej knižnice